Aktuality

20180927 093956Poslední den (27. 9.) jsme již jen důkladně uklidili chatu a mohlo se vyrazit zpět domů. Doufáme, že každý, kdo se účastnil, si tak domů odvezl spoustu skvělých zážitků. Na závěr je též třeba poděkovat učitelskému sboru, který se krom programu, postaral i o chutné snídaně, svačiny a večeře. Oběd byl zajištěn formou cateringu. Což bylo taktéž moc dobré jídlo. Strádat hlady neměl nikdo šanci. Věříme, že ani jinak nikdo nestrádal. Chalupa stojí dál, a pokud dá pánbůh a pan ředitel, za rok si tuto skvělou akci zopakujeme.

foto zde

20180926 153116Třetí den (26. 9.) jsme vyrazili hned dopoledne na soutěžní klání po okolí. Úkoly byly zapeklité, ale všichni se s nimi více či méně poprali. Vítězem tak byl vlastně úplně každý. Před obědem nás ještě čekala hra na bankéře. Peněz různé měny bylo dost a tak měli bankéři plné ruce práce. Po obědě se na nás opět přijela podívat paní psycholožka, která nám tentokrát přivezla draky. Jednalo se o velmi sofistikované draky a tak i učitelský sbor měl co dělat, aby tyto skvělé draky dostal alespoň na pár sekund do vzduchu.  Po této fyzicky namáhavé činnosti jsme se rozhodli opět trošku zapnout mozkové závity. Vyrazili jsme hledat nedaleko od chalupy kešku. Dětem jsme vysvětlili, že k této hře je dobré mít „chytrý“ mobil. Některé naše paní učitelky „chytré“ mobily nepotřebují, vzhledem k tomu, že chytré jsou i bez nich. Některé děti si dodnes myslí, že to bylo nastražené od učitelů. Cestou zpět do chalupy jsme nasbírali dostatek dřeva, aby mohlo proběhnout večerní opékání buřtů, následované diskotékou. Před spaním jsme se ještě nechali naladit do strašidelné nálady a ti odvážní z nás se vydali na stezku odvahy. Všem kdo ji dokončili, patří velký obdiv.

foto zde

P1400508Druhý den (25. 9.) jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupinu čekala prohlídka útrob Josefodolské přehrady. Byla to prohlídka, která se jen tak někomu nenaskytne. Byli jsme moc vděční panu správci, že nám umožnil vstup do vnitřku přehrady. Moc děkujeme. Bylo super udělat si alespoň hrubou představu toho, jak monumentální stavba to je. Cestou na prohlídku jsme zahlédli na vodě ponorku. Důkazy o ponorce viz fota. Cestou zpět jsme si procházku protáhli kolem Prezidentské chaty. Druhá skupina si užívala pohodového dne v chalupě a plnila spoustu zajímavých úkolů. Odpoledne se na nás přijela podívat naše paní psycholožka, která nás vytáhla na nedaleké parkoviště. Zde měli děti možnost zazávodit si v nejrůznějších disciplínách. V chalupě jsme v hrách vesele pokračovali. Před spaním jsme si udělali revizi dne prohlídkou fotek.

foto zde

20180924 123606V pondělí (24. 9.) jsme se po ubytování šli projít k Josefodolské přehradě. Počasí si zrovna dělalo, co chtělo. Vycházeli jsme za překrásného počasí, které se v průběhu procházky měnilo z minuty na minutu. Začalo to silným větrem a končilo to kroupami. Někteří nám málem odlétli. Ostatní se topili v záplavě krup. Naštěstí se do chalupy vrátilo tolik hlaviček, kolik jí opustilo. Po návratu se nám podařilo vše úspěšně usušit a tak jsme mohli na výlet vyrazit i ostatní dny. Děti se rozdělily na dvě soutěžní skupiny, v kterých v průběhu celého pobytu plnily soutěžní úkoly. Měli jsme tým LÁSKAŘI a MINECRAFT. V průběhu sušení nás čekal kvíz a jiné zábavné hry namáhající naše mozkové závity. Na večer jsme si pověděli o Protržené přehradě, podívali se na video týkající se její výstavby a následného protržení. Abychom nekončili večer smutně, na závěr jsme si pustili několik vtipných videí.

foto zde

20180924 120222Ve dnech 24. 9. – 27. 9. se třídy 3.B, 5.A a 5.B účastnily harmonizačního pobytu. Vyrazili jsme na chatu Ahojku v Jizerských horách. I přes ne úplně optimální podmínky jsme vše zvládli s grácií a děti jsme přivezli zpět všechny. To byl náš hlavní cíl.

8aliberec1968 60 20181004 1134912824

Ve středu 3.10. vyrazila 8.A na projektový den zaměřený na události v Liberci 1968. Pomocí interaktivní hry ze stránek www.skrytepribehy.cz  a pracovních listů si pripomněli důležité historické situace, které se odehrály 21. srpna 68.

Projekt 8smiček:

- během měsíce záři byli žáci seznámeni s důležitými daty 20.století - 1918, 1938, 1948, 1968

- projektový den - Liberec 1968, interatktivní hra, pracovní listy

- výtvarné práce - časová osa, mapa cesty Liberec 1968

FOTO ZDE.

Veronika Grečmalová, Tomáš Šantroch

V příloze pracovní listy ke stažení:

 

Přílohy:
1968.pdf3792 kB

  P1400165 V úterý 12. 9. se některé třídy naší školy zúčastnily akce zaměřené na třídění odpadu.
   Také třída 3.B se vydala do parku, aby se něco zajímavého dozvěděla.  Žáci byli poučeni, proč mají odpad třídit a jak to mají správně dělat. Zopakovali si barvy popelnic a zkusili si do nich házet obrázky odpadků.  
   Program byl nejen poučný, ale i zábavný. Nechyběly soutěže o ceny, hry, skákací atrakce, plastová autíčka na šlapání, koloběžky, malování na obličej a střílení na terč. Mezi největší atrakci patřila nafukovací skluzavka. Domů si děti odnesly nejen zážitky, ale i dárky – pexesa, baterky, plyšáky a tašky na třídění odpadu.

foto zde
                                                                                                                                                   K. Vyvadilová

V pátek 14. září jsme vyrazili se třídami 1., 5. a 6.P do Jičína, kde jsme představili naše písničkové pásmo Čtvero ročních období. Odzpívali jsme hned dvě vystoupení! První, na hlavním pódiu, bylo pro všechny velkým zážitkem. Po procházce městem a návštěvě místní cukrárny nás čekalo vystoupení na Rynečku. I to mělo u posluchačů úspěch :)

jicin 1 jicin 2 

 

Některé třídy ZŠS navštívily v blízkém parku Den odpadu. Žáci splnili spoustu obtížných úkolů, za které získali krásné dárky. Někomu udělaly radost balónky, jiní ocenili blízké hřiště a nejvíce zabodovalo malování na obličej :)

den odpadu

Hned první týden v září k nám zavítalo Divadélko Koloběžka s klasickou pohádkou Hrnečku vař. Veselé představení si užily nejen děti ze ZŠS, ale i z MŠ. Tak zase příště!

20180929 210350

ahoj689 55 20180927 1546139953

Ve dnech 17.9 – 20.9. se žáci 6.A, 8.B a 9.B zúčastnili školy v přírodě v Jizerských horách na chatě „AHOJ“. Počasí nám vyšlo nádherně, výletovali jsme (Nová Louka), hráli venku různé hry, stříleli z luku, užívali si přírody a lesní atmosféry při orientačním běhu a báli se na stezce odvahy. Byli jsme i na exkurzi vodní nádrže Janov, kde nás uvítal pan hrázný, pověděl nám zajímavé informace o této důležité vodní ploše a nakonec nás provedl i samotným nitrem její hráze.

FOTO ZDE.

9tidy na akci ziva knihovna povolani 14 20180925 1883833064 

    V pondělí dopoledne navštívili žáci devátých tříd hezkou akci Živá knihovna povolání v IQlandii.  Postupně prošli 9 stanovišť, na každém předváděla některá z libereckých firem,  čím se zabývá a co je náplní její  práce. Deváťáci se tak seznámili např. s Preciosou, Magnou, ČEZem,  Úřadem práce a mnohými dalšími. Doufejme, že alespoň někomu pomůže akce k rozhodování „kam dál…..“.

FOTO ZDE.

E. Foitová

 CIMG1560

V pondělí 25. června 2018 se Mušketýři rozloučili s divadelní sezónou 2017-2018 zhlédnutím představení „o jednom divadelním tajemství“ v Divadle F. X. Šaldy. Se zájmem si vyposlechli pár slov dramaturga Jiřího B. Sturze, předali své kresby „Noci v Benátkách“ J. Strausse ml. a poděkování, pak se nechali vtáhnout do děje, který diváky vtipnou formou provedl historií opery. i.j.

foto zde

5.den

4 5 den 18 10 20180713 1202401950

pátek 13.7.

program:

- snídaně: mléko, cereálie

- obruče

- fotbal

- radio-orientační hledání

- zápis do táborového deníku

- oběd: boloňská omáčka, těstoviny, mozzarella

- vanilková zrmzlina, šlehačka, griliáš

PŘEJEME PĚKNÉ PRÁZDNINY!

FOTO 4_5 den

----------------------------------------------------------------------------------------------

4.den

čtvrtek 12.7.

program:

- tvorba táborového deníku

- výlet Lidové sady - lesní koupaliště - Jizerský potok

- svačina: skořicové rohlíky, jablko

- příprava ohně

- les plný dárků

- oběd: buřtky, chléb, hořčice, kečup, křen

- polední klid

- přírodovědný kvíz

- slepá stezka

- jazykový kvíz

- knoflíková káča

- škrábání brambor

- dovednostní soutěže

- florbal

- večeře: gulášová polévka

- stazka odvahy

-----------------------------------------------------------------------------------------------

3.den

3den18 81 20180711 1932459528

středa 11.7.

program:

- tvorba táborového deníku

- výlet na Javorník

- svačina: chléb, paštika, salám, sýr, paprika, okurka, rajče

- bobová dráha

- oběd: rajská polévka, buchtičky s s vanilkovým krémem

- polední klid

- florbal

- výtvarná činnost

- svačina: chléb se sýrem, rajče

FOTO ZDE.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

2.den

2 den18 219 20180710 1793182414

úterý 10.7.

program:

- tvorba táborového deníku

- sportovní dopolední den - stafetové běhy, sprinty

- svačina: chléb s marmeládou a ovoce

- sportovní dopolední den - přetahování, skoky

- soutěž v hledání barev

- oběd: kuřecí vývar, kuřecí kousky ve smetanové omáčce s knedlíkem

- polední klid

- florbal

- výtvarné činnosti

- svačina: ovocný jogurt, jablko

FOTO ZDE.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

1.den

 1 den primestak18 13 20180709 1320743584

pondělí 9.7.

program:

- tvorba táborového deníku

- svačina: chléb s pažitkovou pomazánkou, okurka, rajče

- florbal

- koloběžky

- výtvarné činnosti - práce s barevným bublifukem

- vážky z hedvábného papíru

- oběd: hrášková polévka, brambor s hamburgrem a okurka

- odpolední klid

- radio-orientační běh

- svačina - miňonky a jablko

FOTO ZDE.

JIŽ TRADIČNĚ JSME PŘIVÍTALI 21.6. NA ZŠS LÉTO VE ŽLUTÉ....

zl den

TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLY SPECIÁLNÍ SE VYDALY NA SPOLEČNÝ VÝlET DO PRAHY DO ZEMĚDĚLSKÉHO MUZEA. PO POHODOVÉ CESTĚ A NEZBYTNÉ SVAČINĚ V ÚVODU VÝLETU JSME SE VRHLI DO PROZKOUMÁVÁNÍ ČTYŘPATROVÉ BUDOVY. BYLI TACÍ, KTEŘÍ SAMOU NEDOČKAVOSTÍ ANI NESTIHLI OCHUTNAT VYNIKAJÍCÍ KOLÁČKY, KTERÉ UPEKLA MAMINKA JEDNÉ NAŠÍ ŽÁKYNĚ. JEDNÍM Z NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH CÍLŮ BYLA VÝSTAVA TRAKTORŮ, KTERÁ NEZKLAMALA DOUFÁM NIKOHO :) NÁLADA BYLA SKVĚLÁ, TAK PŘÍŠTÍ ROK ZASE :) FOTO NALEZNETE ZDE

IMG 20180619 101056

ZŠ a MŠ pro TP Liberec

Lužická 920/7,
Liberec 1, PSČ 460 01

Stravování

Zdravé stravování je zajištěno v naší jidelně.

 

Školní hodiny

Pondělí - Pátek
7:55 - 14:00