Aktuality

   67loucen 17 20180524 1089131065

  Až nebudete vědět, kam se vydat na pěkný výlet, určitě vám doporučíme zámek Loučeň a jeho přilehlé labyrintárium, kam jsme se v rámci dějepisu vypravili v úterý.  Měli jsme velké štěstí, že jsme se ani v jednom z dvanácti různých labyrintů neztratili a všichni jsme se šťastně vrátili domů.

FOTO ZDE.

E. Foitová

26. A ve čtvrtek 17. května 2018 v Divadle F. X. Šaldy vplula mezi gondoly a milostné pletky vážených Benátčanů na zkoušce operety Johanna Strausse mladšího Noc v Benátkách. Všechny nadchnul výkon kuchaře Pappacoda v provedení pana Daniela Klánského, který námo přestávce věnoval chvilku svého času. Na fotce jej můžete viděts našimi dětmi a třemi operními sboristy – Janou Pokornou, Jiřím B. Sturzem a v neposlední řadě Hanou  Zemanovou, která nám s divadlem dohodla účast na všech generálních zkouškách a přislíbila spolupráci i v příštím školním roce Ji.j.

foto zde

7a jizni morava 147 20180519 1135341055

Datum: 16.-18.5.

Středa

- 7h odjezd od školy

- Telč

- ubytování Lednice

- večeře - špagety

- procházka Lednický areál - Minaret

Čtvrtek

- snídaně

- Valtický zámek

- Mikulov, Svatý kopeček

- Slavkov u Brna - Slavkovský pivovar, Slavkovský zámek

- oběd: smažák, kuřízek, lasagne

- Lednice

- večeře - šopský salát, párky

Pátek

- snídaně

- Křtiny

- Rudice - větrný mlýn

- Skalní mlýn - Punkevní jeskyně - Macocha

- 19h návrat Liberec

FOTO ZDE.

V. Grečmalová, J. Sarkozy, T. Šantroch

 

Již po druhé nás přišel v tomto školním roce navštívit na ZŠS Bovýsek, maskot firmy Bovys, která dodává našim žákům Ovoce do škol. S Bovýskem už jsme kamarádi, takže jsme si ho pohladili a dokonce jsme si i zasoutěžili. Následovala i sladká odměna. Tak zase někdy :)

bovysek

V úterý 15.5. se 9.A zúčastnila krásného výletu do Poděbrad.

Do města jsme zavítali na návštěvu Filmového muzea. Výlet byl zdařilý i díky krásně slunečnému počasí. V muzeu jsme viděli filmové postavy, se kterými jsme se mohli vyfotit. Po návštěvě muzea jsme se vydali na plavbu parníkem po Labi. Poté co parník zakotvil, jsme se vydali na procházku po lázeňské kolonádě. Spojili jsme příjemné s užitečným a v cukrárně jsme si osladili život. O tom, jak jsme si výlet užili, se můžete přesvědčit zde :)

9.A

20180515 132655

V úterý 15.5. si žáci 1. třídy, ZŠS a MŠ užili pohádku Divadélka Koloběžka - Jak šli Indiáni za sluncem.

divadlo

Ráda bych poděkovala třídám ZŠS a ZŠ za to, že se pravidelně podílejí na projektu Sněhuláci pro Afriku. Tak zase za rok :)

snehulaci

a2018 2 20180513 1512112261

Program a soutěže letošní abilympiády byly zaměřeny ke stému výročí vzniku Československa. Abilympiádu navštívil i náš tehdejší prezident T. G. Masaryk, který se podílel i na udílení cen za soutěže. Za naši školu soutěžilo 34 žáků. Podařilo se jim získat 5 zlatých medailí, 5 stříbrných a 7 bronzových. Všichni soutěžící si vedli velmi dobře a patří jim velká pochvala za snahu, výkony a reprezentaci školy.

FOTO ZDE.

K. Vyvadilová

 

majovy pohar 2018 225 20180508 1377934918

Datum: 8.5.2018

místo konání: florbalová aréna za eFkem

počasí: krásné

diváků: strašně moc

atmosféra: parádní

Pořadí:

1. Bílý balet

2. Zvířátka

3. Kousavý pumy

4. Modrobílé Brno

5. AC Sparta Šantroši

6. Pomeranče

7. Černé stíny

8. IFF stars

FOTO ZDE.

MOC DĚKUJEME VŠEM ZA ÚČAST!

 

 

Společné opékání buřtů a upálení naší čarodějnice nám letos překazil déšť, ale na náladě nám to neubralo. Naše známá čarodějnice Berta ze Zeleného Hrádku obletěla všechny třídy a promluvila do duše největším zlobilům....Ale nebojte, nikdo s ní neodletěl....Některé třídy se spojily a čas si užily společným povídáním a jezením buřtů, také vzniklo několik povedených fotek :)

carodejnice

Do prvních ročníků byli přijati uchazeči s následujcí pořadovým číslem: 1, 4, 5, 8, 9, 10, 21, 22.

Odklad povinné školní docházky o jeden školní rok byl povolen dětem s následujícími pořadovými čísly: 41, 42, 40, 44, 43, 24.

 

Správní řízení o přijetí k plnění povinné školní docházky, případně o odkladu povinné školní docházky, bylo zastaveno u žádostí s následujícím pořadovým číslem: 3, 2, 6, 7, 45, 25, 23 - vše z důvodu chybějící povinné dokumentace. Zákonní zástupce budou ve věci informováni.

 

Vážení rodiče,

schůzka s rodiči budoucích prvňáčků proběhne v měsíci červnu - o jejím termínu budete informováni mailem / telefonicky, dle vyplněných kontaktních údajů - zde se dozvíte vše potřebné, ke vstupu vašeho dítěte do školy. Zároveň obdržíte písemná rozhodnutí o přijetí. Rodiče, kteří by rozhodnutí potřebovali dříve, nechť se prosím obrátí na sekretariát školy. Totéž se týká rodičů u dětí s odkladem povinné školní docházky. V případě jakýchkoli nejasností se neváhejte obrátit na vedení školy.   

carodejnice2018 9 20180426 1411609735

Ve středu 25. dubna se uskutečnila velmi hezká akce 1. stupně – čarodějnický rej. Některé děti dorazily do školy již v převleku a další se proměnily v čarodějnice a čaroděje během první vyučovací hodiny. Také některé paní učitelky a asistentky se staly na pár hodin strašidelnými bytostmi, aby si i ony vychutnaly radost z čarování. V 9 hodin jsme se všichni shromáždili před školou a vyrazili na zahradu pavilónu „F“. Průvod působil nádherně a slunečné počasí ještě umocňovalo dobrou náladu všech zúčastněných.

Po slavnostním zahájení a seznámení s programem začal opravdový rej. Létalo se na košťatech, skákalo v pytlích, vznikaly nádherné obrázky s čarodějným motivem a vzplál oheň, který chystal svoje plameny na upálení symbolické čarodějnice. Ještě před tím si ale děti opekly buřty, zajezdily na koloběžkách, zahrály florbal a hlavně čekaly na vyhlášení soutěže o nejhezčí masku. Když se měla porota rozhodnout, kdo si odnese 1. cenu, musela uznat, že tentokrát zvítězily masky všechny. Byla jedna krásnější než druhá a za ně patří poděkování hlavně rodičům, kteří se podíleli na jejich přípravách.

Dopoledne uteklo jako voda a museli jsme se vrátit z pohádkového světa zase zpátky na zem. Odnášeli jsme si z něho krásné zážitky a hlavně radost, které není nikdy dost!

Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravách „Čarodějnic“ podíleli!

FOTO ZDE.

Věra Teplá

6ab bozkov postojna 139 20180424 2042804856

Datum: 24.4.

Místo: Bozkovské jeskyně, Klokočské skály - jeskyně Postojna - Amerika

Poznávání georeliéfu v terénu

- krasové útvary (Bozkovské jeskyně)- jeskyně, krápníky, stalaktity, stalagmity, stalagnáty, brčka .....

- pískovcový reliéf (Klokočské skály, Postajna - Amerika) - jeskyně, věže, škrapy, závrty .....

FOTO ZDE.

A. Kácovská, O. Moidlová, D. Judová, J. Vít, T. Šantroch 

P1370142V týdnu od 2.4. do 6.4. vyjely třídy 4.5.B, 2.A a 2.B na školu v přírodě do Oldřichova v Hájích. Ubytovaní jsme byli v ubytovně DDM Větrník, ve které jsme si užívali krásných prostor, skvělých jídel od šikovného pana kuchaře. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli trávit hodně času venku na výletech, např. jsme byli u  vodopádů, pohráli si na dětském hřišti, zahráli si stopovanou. Užívali jsme si sluníčka plnými doušky, i na opékání buřtů došlo. Zazpívali jsme si s doprovodem kytar a zabubnovali si pod vedením Ondry Kuthana, který za námi dorazil z DDM Větrníku. Zažili jsme spoustu srandy a klidně bychom vyjeli zas.

9ab terezin 24 20180422 1585930847

Dne 19.4. se zúčastnily naše devítky plánované exkurze do Terezína. Počasí nám tentokrát přálo, technický stav objednaného mikrobusu nikoliv. Naštěstí i přes značné zpoždění jsme do Terezína dorazili, a absolvovali prohlídku terezínské Malé pevnosti. Ta sloužila  už od 19. století jako věznice, během II. světové války jako věznice pražského gestapa. Dozvěděli jsme se, že tu byl např. vězněn Gavrilo Princip - strůjce atentátu na Františka Ferdinanda d´Este a samozřejmě mnohé jiné, smutné zajímavosti, které se vztahovaly především k II. světové válce a  k osudu Židů za II. světové války.

FOTO ZDE.

A. Špidlová

I letos jsme si užili na ZŠS Velikonční dílny plné tvoření. Stříhalo se, lepilo, vyrábělo se jarní kvítí a zdobily velikonoční perníky. Vše se odehrálo již před Velikonočními prázdninami, ale fotoaparát zůstal dlouho schovaný ve skříni :)

dilny1dilny2

 

V minulém týdnu proběhly volby kandidáta do školské rady z řad rodičů. Zde jsou výsledky.

zápis volby

arteterap 2 20180419 1928375875

Pokochejte se obrázky, které zachycují kouzelný milostný příběh Mimi a Rodolfa z opery Giacoma Pucciniho Bohéma.

Originály spolu s poděkováním byly předány týmu Divadla F. X. Šaldy a budou vystavovány ve vestibulu divadla.

FOTO ZDE.

     i.j.

ZŠ a MŠ pro TP Liberec

Lužická 920/7,
Liberec 1, PSČ 460 01

Stravování

Zdravé stravování je zajištěno v naší jidelně.

 

Školní hodiny

Pondělí - Pátek
7:55 - 14:00