Aktuality

Beseda s Klárou Hoffmanovou

besedakh 2 20180214 1968656676

Ve středu dopoledne jsme mezi sebou uvítali zvěrolékařku a spisovatelku v jedné osobě, paní Kláru Hoffmanovou z Velkých Hamrů. Sympatická dáma při besedě se sedmáky, osmáky a deváťáky odpovídala na spoustu dotazů týkajících se nejen její literární činnosti, ale i veterinářské praxe. Mnohé její historky, např. o rozverných kouscích berana Ivana, všechny přítomné upřímně bavily.

Foto zde.

E. Foitová

 

A NIKDO SE NEZEPTAL, KOLIK VYDĚLÁVÁM...

14.2.2018

Měla jsem besedu s dětmi ze školy pro tělesně postižené v Liberci. Paní učitelka Eva Foitová mě upozorňovala. „Naše děti jsou jiné. Možná vás jejich dotazy překvapí.“ Nevšimla jsem si, že by děti byly nějak „jiné“, ale jejich dotazy mě překvapily. Bavili jsme se o psaní, o zvířatech, o mé práci. Chtěly vědět, jak se píše kniha, jak se studuje vysoká škola, jak se operuje, ale jediné dítě se nezeptalo, kolik si vydělávám. Což se mi v těch „normálních“ školách stává pravidelně. Asi tyhle děti, kterým nelítostný osud dal do kolébky nejrůznější handicapy, instinktivně vycítily, že peníze nejsou v životě to nejdůležitější.

Bylo to krásné dopoledne a já za něj moc děkuju. Dětem i jejich pedagogům.

ZŠ a MŠ pro TP Liberec

Lužická 920/7,
Liberec 1, PSČ 460 01

Stravování

Zdravé stravování je zajištěno v naší jidelně.

 

Školní hodiny

Pondělí - Pátek
7:55 - 14:00