AZYL PES KRÁSNÝ LES aneb ÚTULEK U NÁS V MŠ

Mateřská škola
Krásný den v naší MŠ pro TP – DUHOVÉ PASTELCE jsme prožili 11. února 2020, kdy k nám přijela paní majitelka útulku AZYL PES Kateřina Vojáčková spolu s kolegyní Klárkou a chlupatým rošťákem Rexíkem.
Zažili jsme velice zajímavé povídání o zvířatech, které díky nezodpovědnosti, krutosti a bezohlednosti končí v lepších případech právě v útulcích. Co je hlavním posláním  útulku. Jak se odchytávají zatoulaná zvířata, jak se hledá pro ně majitel či nový domov. Jak můžeme kastrací zabránit nechtěným zvířátkům.
Dozvěděli jsme se, jak to chodí v útulku Azyl Pes v Krásném Lese každý den a po celý rok. Jak útulek funguje, která zvířátka v útulku žijí. Názorným příkladem byl pejsek, kterého přivezly ženy právě z útulku AZYL PES. Mohli jsme si pejska pohladit, dát mu dobrůtku i pohrát si s ním. Názorná byla i péče o pejska – česání srsti, což jsme si mohli také vyzkoušet. Pejsek byl přiměřené velikosti a velice milý a přátelský, takže si okamžitě získal sympatie nás všech. Velmi dobrou zprávou pro nás bylo, že hned druhý den šel do adopce.
Zajímalo nás všechno, i to, které akce útulek pořádá, jak se dále prezentuje, s kým spolupracuje a jak můžeme opuštěným zvířátkům v útulku pomoci my všichni.
Mohli jsme si také prohlédnout další pejsky na fotkách, které ženy z útulku s sebou měly.
Moc milé pro nás bylo, že jsme dostali brožurky útulku AZYL PES: PES JE NÁŠ KAMARÁD, ve kterých je spoustu zajímavých informací, a také pohledy, na kterých jsou vyfoceny pejsci z útulku.
Od nás dostali pejsci a kočičky něco na zub a dezinfekční prostředky.
Jsme velice rádi, že jsme prožili tak krásné dopoledne s lidmi, jež srdečně dělají tak úctyhodné povolání, které je jejich poslání. A také děkujeme chlupatému kamarádovi Rexíkovi, který to s námi tak dlouho vydržel a přejeme mu, ať je jeho nový domov láskyplný a milující.
DĚKUJEME.

Dalši příspěvky