Bronec jede pro naši školu – děkujeme a fandíme vám!

Novinky

111-hodin_prezentace2019 (1)

Jsme nadační fond zabývající se integrací zdravých, nemocných a postižených spoluobčanů, již několik let pracujeme na projektech, které integrují handicapované mezi zdravé.

Jedním z nich je i účast na všech 6ti ročnících MHCM.

Našim cílem je ukázat nemocným či postiženým, že úrazem či nemocí život nekončí a je možné zažít další krásné okamžiky a splnit si sny.

MHCM  Metrostav handy cyklo maraton – jedná se o štafetový závod s aktivní účastí postižených sportovců, v limitu 111hodin musí týmy překonat vzdálenost 2222km a projet předem stanovené průjezdní body, kterými jsou letos rehabilitační centra, spinální jednoty a speciální lázně.

Nedílnou součástí práce NF je finanční pomoc při rehabilitacích, které nehradí pojišťovny, při nákupu kompenzační či speciální pomůcek a speciálního sportovního vybavení.

Jedním z velkých úspěchů  našich týmů bylo loňské 2.místo čtyřčlenného týmu žen v závodě MHCM 2018. A nemohu nevzpomenout splněný sen Jana Hotovce DMO, který absolvoval závod na tandemu.

6ti patronům, každému z nich byl předán šek na 50 000,- Kč a postiženému sportovci šek 20000,- Kč.

Hlavním výstupem tohoto projektu je propagace života postižených, pomoc, přátelství, integrace, zvýšení kondice a v neposlední řadě finanční pomoc. Letos plánujeme začlenit do života týmů 12 postižených, 6 sportovců a 6 patronů, kterým se snažíme vnést do jejich těžkých osudů jiný směr a zaměřujeme se na sdílení týmové práce.

Od měsíce února probíhají intenzivní přípravy 6ti týmů, výroba a grafika dresů a doplňků, administrativní činnost – články, polepy, videa, foto. Důkladné přípravy koncem června zapůjčení doprovodných vozidel, servis závodních kol, zapůjčení ostatního vybavení, zajištění zdravotnického materiálu.

Schůzky s patrony a postiženými sportovci. 30.7. 2019 start závodu Praha, průjezdnímu místy jsou letos rehabilitační centra, spinální jednoty a lázně.

Propagace Nadačního fondu, jeho práce a podpora postižených. Po 111 hodinách cíl  3.8.2019 opět v Praze, podzimní vyhodnocení a předání šeků.

Letošním speciálním patronem je Základní a mateřská škola pro tělesně postižené děti v Jedličkově ústavu, po konzultaci s vedení školy, jsme se rozhodli, že patronem bude škola jako celek, je velice těžké z těchto postižených dětí vybrat  jedno a proto jsme učinili toto  rozhodnutí, doufáme, že s pomocí přátel, sponzorů, závodníků a všech, kteří se k nám postupně přidávají  pomůžeme i takovéto velké skupině.

Zde odkaz na FB


Dalši příspěvky