Důležité!

Novinkypro rodiče

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví dochází od středy 11. března až do odvolání v České republice k uzavření základních škol. Naše škola samozřejmě v tomto ohledu není výjimkou a pokud nedojde ke změně, bude škola pro žáky v následujícím týdnu tj. od pondělí 16. března uzavřena. Dobu uzavření momentálně neznáme a čekáme na jakékoli informace Bezpečnostní rady státu.

Začátkem příštího týdne obdržíte od třídních učitelů podrobnější informace. U žáků základní školy dojde prostřednictvím mailové komunikace také k předání výukových materiálů na období volna.

Informace pro zákonné zástupce – pokud v souvislosti s opatřením Ministerstva zdravotnictví bude muset rodič pečovat o dítě mladší 10 let, pak zaměstnavatel je povinen omluvit jeho nepřítomnost v práci po dobu, kdy pečuje o dítě mladší 10 let. Zaměstnanec – rodič má nárok na ošetřovné, pokud žije s dítětem ve společné domácnosti. Rodiče se mohou v péči o dítě vystřídat. Potvrzení pro zaměstnavatele bude vystavovat naše škola (upřesníme kdy a jak). Toto potvrzení následně předáte zaměstnavateli a ten pak vše předá příslušné OSSZ.

Ohledně MŠ zatím vyčkáváme na postup zřizovatele a předpokládáme, že zítra by mělo být jasno.

V případě jakýchkoli dotazů mne prosím neváhejte kontaktovat – ideálně mailem: stastny.zsms@seznam.cz

Zítra dodáme další informace. Přeji klidné dny a děkuji za pochopení. V.Šťastný

 


Dalši příspěvky