V září jsme stihli neuvěřitelně mnoho různých aktivit. Přívítali jsme se po prázdninách a hned jsme oslavili jedny narozeniny. Užívali jsme si krásného počasí venku na procházkách, přijelo za námi i divadélko Koloběžka s pohádkou Hrnečku vař.

stepik narozeniny divadlo a prochazka

Další týden jsme byli na Dni odpadu, kde nám všem udělaly ohromnou radost nafukovací balónky, které jsme získali za splnění různých úkolů. V pátek jsme pak zazářili na vystoupení v Jičíně - městě pohádek. Zde jsme i vyjeli na výlet vláčkem.

jicin odpady

V druhé půlce září, kdy teploty připomínaly končící léto, jsme pak poctili svou návštěvou Ještěd. 

jested

V únoru jsme si dosyta užili bohužel spíše nemoci než zdraví. Kluci ale stihli v kuchyňce uvařit párky a s velkou chutí si je i snědli. Týna si pak před prázdninami užila s ostatními Večerníčkovský karneval :)

 unor

Na přelomu měsíce jsme se spolu s ostatními třídami ZŠS a školkou vydali na školu v přírodě. Opět jsme zakotvili v Českém dubu, kde o nás bylo dobře postaráno. Vzhledem ke skvělému počasí jsme veškerý čas trávili venku, nejraději s nanukem :) Užili jsme si indiánské úkoly, návštěvu cukrárny, jízdu na koni i táborák. 

 skola2  sk 3  ohen

V LEDNU JSME SE PO VÁNOCÍCH VŠICHNI RADOSTNĚ SEŠLI VE ŠKOLE A S CHUTÍ SE VRHLI DO PRÁCE. KROMĚ PRAVIDELNÝCH AKTIVIT JSME ZAČALI KAŽDÉ PONDĚLÍ NAVŠTĚVOVAT KUCHYŇKU, KDE JSME SPOLEČNĚ UKUCHTILI VAJÍČKOVOU POMAZÁNKU A ZA TÝDEN PAK ČOKOLÁDOVÝ PUDING S PIŠKOTY. POVEDLO SE - PO VŠEM SE JEN ZAPRÁŠILO. PŘI SMYSLOVÉ VÝCHOVĚ JSME PRACOVALI S MODELÍNOU A TĚSTEM.

leden

Jak už je u nás zvykem, květen byl opět plný akcí. Díky pěknému počasí jsme si užívali procházky venku, přijelo za nám divadélko Koloběžka s indiánskou pohádkou i kluk Bovýsek, který nám spolu s firmou Bovys vozí ovoce a zeleninu.

kveten

Také jsme vyrazili na výlet vlakem do Andělské hory. Zde se nachází trasbordér, což je zjednodušeně lanovka přes řeku. Vlak cestou tam jsme doběhli, při cestě zpět jsme stihli i nezmoknout :) Zážitek to byl obrovský, včetně běhu!

transborder

Také jsme nemohli opomenout třinácté narozeniny naší Kristýnky - koupě čokoládového dortu byla samozřejmostí. Pochutnali jsme si všichni :)

tyna narozky

 

Prosinec patřil i v naší třídě k nejaktivnějšímu měsíci v roce. Navštívili nás čert, Mikuláš a anděl, které vždycky rádi vidíme. Vrhli jsme se společnými silami na rumové koule (protože čokoláda je u nás ve třídě nejvíc)! Stihli jsme oslavit dvoje narozeniny a užít si vánoční tvoření s Drakem. Společný nácvik pěveckého pásma jsme předvedli na společné vánoční besídce ZŠS. A celý předvánoční maraton jsme pak zakončili u stromečku, pod kterým na nás od Ježíška čekaly krásné dárky přesně pro nás. Ten kluk ví, co nám udělá radost!

Děkujeme za další společný rok!

 prosinec  prosinec 1

Duben jsme si užívali především venku - počasí bylo jako v létě, tak jsme se rozhodli jaro a přírodu poznat i na živo, nejen z obrázků a fotek. Nebudeme zastírat, že kluky zajímali spíše tatry, bagry, náklaďáky a popeláři, nějakou tu kytku jsme jim ale taky ukázaly :)
Procházky po okolí jsme zakončili vždy na dětském hřišti....

Na konci měsíce jsme šli opékat buřty a upálit jednu pěknou čarodějnici, ale od ohně nás vyhnal parádní déšť - to BYL zážitek :) Náladu nám to ale nezkazilo, pozvali jsme k nám kamarády z ostatních tříd a buřty z trouby jsme si vychutnali tak jako tak.

No a v pátek před ředitelským volnem jsme si přivezli na návštěvu naší bývalou spolužačku Jolču :)

duben 1 duben 2 

LISTOPAD BYL V NAŠÍ TŘÍDĚ VELMI TVŮRČÍ. NAPNULI JSME VŠECHNY SÍLY A VYRÁBĚLI NEJRŮZNĚJŠÍ DÁRKY NA VÁNOČNÍ TRHY, KTERÉ NÁS ČEKAJÍ V PROSINCI. KE KONCI MĚSÍCE JSME SI VYTVOŘILI I MIKULÁŠE, ANDĚLA A DVA ČERTÍKY :)

listopad

V březnu jsme udělali spoustu práce, nenudili jsme se ani chviličku. Na začátku března jsme vytvořili jarního sněhuláka z mrkvové pomazánky - dobře vypadal i chutnal ;) Andrea s Mílou přivedli na canisterapii kromě Bubu i holuba, byli jsme z něj nadšení!

brezen 1

Již tradičně jsme zaseli osení, práce s hlínou nás baví....

brezen 2

Před Velikonocemi jsme přivítali jaro Zeleným dnem. Na fotce si můžete všimnout, že máme každou ponožku jinou, to abychom podpořili světový den Downova syndromu. Také jsme pilně vytvářeli při velikonočních dílnách a vše jsme zakončili v Lidových sadech na představení Bob a Bobek.

brezen

ŘÍJEN BYL PLNÝ AKCÍ. VYUŽILI JSME PĚKNÉHO POČASÍ A NAVŠTÍVILI JSME NAŠI ZOO, UŽILI JSME SI I JÍZDU TRAMVAJÍ. TAKÉ JSME SLAVILI DVOJE NAROZENINY A STRÁVILI PĚKNÝ TÝDEN SE STUDENTKOU LIBUŠKOU, KTERÁ U NÁS BYLA NA PRAXI. A TY ZÁKUSKY, KTERÉ NOSILA ;) TAKÉ NÁS OPĚT NAVŠTÍVILI PEJSCI Z CANISTERAPIE, KTEŘÍ NÁM UDĚLALI VELKOU RADOST.

zoo  narozky

 

ZŠ a MŠ pro TP Liberec

Lužická 920/7,
Liberec 1, PSČ 460 01

Stravování

Zdravé stravování je zajištěno v naší jidelně.

 

Školní hodiny

Pondělí - Pátek
7:55 - 14:00