V únoru nás navštívil Bovýsek, dával nám zajímavé hádanky a zkoušel nás, jestli dobře známe ovoce a zeleninu. A také jsme si nádherně užili Večerníčkový karneval. Hádejte, koho jsme tam potkali, a kým jsme byli...

zuzka unor

Školní rok 2017/2018 jsme zahájili pečlivým úklidem třídy a některých výtvarných materiálů. Úklid nás velice bavil. 

20170906 104810 20170906 104824


V září si povídáme o škole, ale zároveň nám končí léto a dozrává výborné ovoce. Proto jsme si společně upekli štrůdl. Pracovali opravdu všichni.

 20170915 102023 COLLAGE

 

V lednu jsme měli velikou radost, protože nám trochu nachumelilo. Nepodařilo se nám dostat se ven za sněhem, tak jsme si sníh přinesli do třídy. Postavili jsme si sněhuláka a postavili si ho za okno. Pak jsme pozorovali, co se stane se sněhovou koulí u nás ve třídě, kde je teplo...představte si, roztála a zbyla z ní jen loužička :)

20180116 084742 COLLAGE

V tomto krásném měsíci jsme se věnovali tématu rodina. Povídali jsme si vše důležité a podstatné, malovali jsme si členy rodiny, také jsme si ukazovali obrázky a určovali, kdo je kdo.

Třída 6.A pro nás zahrála divadlo Červená Karkulka. Pohádka se jim opravdu velice povedla a dětem se líbila.
Část třídy odjela na týden do Českého Dubu na školu v přírodě. Moc se nám tam líbilo a doufáme, že se příští rok zase zúčastníme. 
DSC02713 DSC02715
Jiřík Popela odjel do Jánských Lázní, tak doufáme, že se mu tam líbí a že se ještě do prázdnin uvidíme.

V prosinci naši třídu navštívil Mikuláš s andělem a čerticí..zlý čert zůstal na chodbě. Musím pochválit děti, byly velmi statečné, Jirka si dokonce podal ruku s čertem, který do třídy nakukoval. 
Následně jsme se připravovali na nejkrásnější svátky v roce. Poslouchali jsme každý den příběh z kouzelného kalendáře a plnili úkoly z našeho adventního kalendáře, kde na nás vždy čekala odměna. Vyzdobili jsme třídu a ustrojili stromeček a napsali si Ježíškovi o dárky. Zjistili jsme, že jsme asi hodní, protože nám naše přání splnil do puntíku. Pod stromečkem jsme našli spousty krásných dárků. Děkujeme Ježíšku!!!!
zuzka

V měsíci dubnu jsme se věnovali přírodě a jejím změnám v jarním období.

Nezapomněli jsme samozřejmě na důležitý svátek jara - Velikonoce. Děti si vyrobily domů velikonoční výzdobu, aby maminkami a babičkám ušetřily práci. Můžete se podívat, jak byly šikovné.
maru duben
Pálení čarodějnic jsme si nechali až na měsíc květen, kdy bude tepleji.

V tomto školním roce jsme navázali na dlouhodobou spolupráci s organizací ElvaHelp. Ve třídě nás jednou za 14 dní navštěvují pejsci. Máme z toho velkou radost. 

20171114 090945 COLLAGE

V listopadu společně s námi oslavil své narozeniny Míša Bujtar. Celá třída si to s Míšou užila.
20171110 100033 COLLAGE

V tomto měsíci jsme s dětmi radostně vítali jaro!
Oblékli jsme se do zelené barvy, abychom hezky zdůraznili první jarní den - 21. března. Můžete se podívat, jak nám to všem slušelo :)
IMG 6954
Také jsme měli možnost podívat se do Naivniho divadla na představení Čarovná rybí kostička, které se dětem moc líbilo. A abychom té kultury neměli málo, přijelo k nám do školy divadlo Koloběžka se svým "Mokrým představením".
Samozřejmě jsme i vyráběli jarní obrázky, které si můžete také prohlédnout.
Takže jaru třikrát hurá, hurá, hurá! :)

 IMG 0173

IMG 0174

 

V řijnu nám přálo Babí léto a tak jsme navštívili EKOPARK Liberec.

20171017 095443 COLLAGE

 

V tomto krátkém měsíci jsme toho stihli poměrně hodně. Zabývali jsme se tématem zdraví a tělo, vytvořili jsme si i hezké názorné výtvory, které jsme vystavili na naši nástěnku, aby se mohli všichni podívat.

maru 2

Užili jsme si i krásný karneval na indiánské téma a vyfotili jsme naše povedené masky hned ve třídě, než jsme vyrazili do tělocvičny, abychom si zařádili. Tak se můžete podívat, jak nám to slušelo!

maru 1

 

ZŠ a MŠ pro TP Liberec

Lužická 920/7,
Liberec 1, PSČ 460 01

Stravování

Zdravé stravování je zajištěno v naší jidelně.

 

Školní hodiny

Pondělí - Pátek
7:55 - 14:00