V dubnu jsme navštívili Botanickou zahradu Liberec, kde jsme mohli pozorovat mnoho druhů rostlin a květin, které s jarem rostou a začínají kvést. Také jsme se potěšili s ptáčky a rybami v akváriích. Měli jsme velké štěstí spatřit velkou murénu v celé své kráse. Podařilo se nám získat pro naši ZŠ speciální permanentní vstupenku, za což velice děkujeme panu řediteli Miloslavu Studničkovi. Brzy vyrazíme zas :)

zuzka

V tomto školním roce jsme navázali na dlouhodobou spolupráci s organizací ElvaHelp. Ve třídě nás jednou za 14 dní navštěvují pejsci. Máme z toho velkou radost. 

20171114 090945 COLLAGE

V listopadu společně s námi oslavil své narozeniny Míša Bujtar. Celá třída si to s Míšou užila.
20171110 100033 COLLAGE

V březnu jsme s naší třídou navštívili představení "ZVÍŘÁTKA NA FARMĚ"! v Experimentálním studiu v Lidových sadech. Představení se nám moc líbilo, bylo plné krásných písniček o zvířátkách, které jsme se tam hned učili a mohli si je zpívat a hrát přitom na různé rytmické nástroje. Těšíme se na další podobné vystoupení.

20180308 094452

V řijnu nám přálo Babí léto a tak jsme navštívili EKOPARK Liberec.

20171017 095443 COLLAGE

 

V únoru nás navštívil Bovýsek, dával nám zajímavé hádanky a zkoušel nás, jestli dobře známe ovoce a zeleninu. A také jsme si nádherně užili Večerníčkový karneval. Hádejte, koho jsme tam potkali, a kým jsme byli...

zuzka unor

Školní rok 2017/2018 jsme zahájili pečlivým úklidem třídy a některých výtvarných materiálů. Úklid nás velice bavil. 

20170906 104810 20170906 104824


V září si povídáme o škole, ale zároveň nám končí léto a dozrává výborné ovoce. Proto jsme si společně upekli štrůdl. Pracovali opravdu všichni.

 20170915 102023 COLLAGE

 

V lednu jsme měli velikou radost, protože nám trochu nachumelilo. Nepodařilo se nám dostat se ven za sněhem, tak jsme si sníh přinesli do třídy. Postavili jsme si sněhuláka a postavili si ho za okno. Pak jsme pozorovali, co se stane se sněhovou koulí u nás ve třídě, kde je teplo...představte si, roztála a zbyla z ní jen loužička :)

20180116 084742 COLLAGE

V tomto krásném měsíci jsme se věnovali tématu rodina. Povídali jsme si vše důležité a podstatné, malovali jsme si členy rodiny, také jsme si ukazovali obrázky a určovali, kdo je kdo.

Třída 6.A pro nás zahrála divadlo Červená Karkulka. Pohádka se jim opravdu velice povedla a dětem se líbila.
Část třídy odjela na týden do Českého Dubu na školu v přírodě. Moc se nám tam líbilo a doufáme, že se příští rok zase zúčastníme. 
DSC02713 DSC02715
Jiřík Popela odjel do Jánských Lázní, tak doufáme, že se mu tam líbí a že se ještě do prázdnin uvidíme.

V prosinci naši třídu navštívil Mikuláš s andělem a čerticí..zlý čert zůstal na chodbě. Musím pochválit děti, byly velmi statečné, Jirka si dokonce podal ruku s čertem, který do třídy nakukoval. 
Následně jsme se připravovali na nejkrásnější svátky v roce. Poslouchali jsme každý den příběh z kouzelného kalendáře a plnili úkoly z našeho adventního kalendáře, kde na nás vždy čekala odměna. Vyzdobili jsme třídu a ustrojili stromeček a napsali si Ježíškovi o dárky. Zjistili jsme, že jsme asi hodní, protože nám naše přání splnil do puntíku. Pod stromečkem jsme našli spousty krásných dárků. Děkujeme Ježíšku!!!!
zuzka

V měsíci dubnu jsme se věnovali přírodě a jejím změnám v jarním období.

Nezapomněli jsme samozřejmě na důležitý svátek jara - Velikonoce. Děti si vyrobily domů velikonoční výzdobu, aby maminkami a babičkám ušetřily práci. Můžete se podívat, jak byly šikovné.
maru duben
Pálení čarodějnic jsme si nechali až na měsíc květen, kdy bude tepleji.

ZŠ a MŠ pro TP Liberec

Lužická 920/7,
Liberec 1, PSČ 460 01

Stravování

Zdravé stravování je zajištěno v naší jidelně.

 

Školní hodiny

Pondělí - Pátek
7:55 - 14:00