V tomto krásném měsíci jsme se věnovali tématu rodina. Povídali jsme si vše důležité a podstatné, malovali jsme si členy rodiny, také jsme si ukazovali obrázky a určovali, kdo je kdo.

Třída 6.A pro nás zahrála divadlo Červená Karkulka. Pohádka se jim opravdu velice povedla a dětem se líbila.
Část třídy odjela na týden do Českého Dubu na školu v přírodě. Moc se nám tam líbilo a doufáme, že se příští rok zase zúčastníme. 
DSC02713 DSC02715
Jiřík Popela odjel do Jánských Lázní, tak doufáme, že se mu tam líbí a že se ještě do prázdnin uvidíme.

V tento kouzelný měsíc jsme hned první týden vyrazili do Lidových sadů na představení "Vánoční hvězda". Byl to příběh dvou veverek, které se seznamovaly s kouzlem Vánoc. Dětem i nám dospělým se představení moc a moc líbilo.
Také k nám zavítal jako každý rok čert, anděl i Mikuláš.
Další týden jsme měli krásnou vánoční besídku s Drakem, děti se bavily, zasoutěžily si a ještě si odnesly sáček plný dobrot.
Nenechali jsme si ujít příležitost podívat se do kina na krásnou pohádku "Anděl páně 2". Byl to pro děti úžasný zážitek, protože byly v kině úplně poprvé...Hned další pondělí jsme měli vánoční besídku celé ZŠ speciální. Děti, které neonemocněly, statečně vystupovaly za "zbytek" naší třídy. I já jsem bohužel musela zůstat doma, protože můj zdravotní stav mi nedovolil se besídky zúčastnit. Proběhla ovšem výborně a vystupující sklidili potlesk!

Potom nám již zbývala poslední akce a to naše třídní vánoční besídka, na které si děti rozbalily dárečky, zazpívaly koledy a již jsme spěchali za vůní cukroví a za našimi nejbližšími do nazdobených domovů plných lásky, spokojenosti a štěstí.

IMG 0130 IMG 0131

IMG 6372

IMG 6380

V měsíci dubnu jsme se věnovali přírodě a jejím změnám v jarním období.

Nezapomněli jsme samozřejmě na důležitý svátek jara - Velikonoce. Děti si vyrobily domů velikonoční výzdobu, aby maminkami a babičkám ušetřily práci. Můžete se podívat, jak byly šikovné.
maru duben
Pálení čarodějnic jsme si nechali až na měsíc květen, kdy bude tepleji.

V tomto měsíci jsme měli téma Ovoce a zelenina. Všechny děti si rády zopakovaly, co patří do ovoce, co do zeleniny. Pro lepší orientaci jsme si i některé druhy namalovali a vyrobili při pracovních činnostech.
IMG 0086   IMG 0087
 
Také jsme oslavili už 17. narozeniny našeho Míši a Ondrův svátek.

V tomto měsíci jsme s dětmi radostně vítali jaro!
Oblékli jsme se do zelené barvy, abychom hezky zdůraznili první jarní den - 21. března. Můžete se podívat, jak nám to všem slušelo :)
IMG 6954
Také jsme měli možnost podívat se do Naivniho divadla na představení Čarovná rybí kostička, které se dětem moc líbilo. A abychom té kultury neměli málo, přijelo k nám do školy divadlo Koloběžka se svým "Mokrým představením".
Samozřejmě jsme i vyráběli jarní obrázky, které si můžete také prohlédnout.
Takže jaru třikrát hurá, hurá, hurá! :)

 IMG 0173

IMG 0174

 

V tomto měsíci jsme se věnovali ročnímu období podzim. Zopakovali jsme si měsíce, které do podzimu patří, počasí, které je pro toto roční období typické a papírovým drakům, které se na podzim pouští.

Užili jsme si akci Dýňobraní, všichni v oranžových barvách. Jak nám to sluší, si můžete prohlédnout na následující fotografii.
IMG 5738

V tomto krátkém měsíci jsme toho stihli poměrně hodně. Zabývali jsme se tématem zdraví a tělo, vytvořili jsme si i hezké názorné výtvory, které jsme vystavili na naši nástěnku, aby se mohli všichni podívat.

maru 2

Užili jsme si i krásný karneval na indiánské téma a vyfotili jsme naše povedené masky hned ve třídě, než jsme vyrazili do tělocvičny, abychom si zařádili. Tak se můžete podívat, jak nám to slušelo!

maru 1

 

V novém školním roce jsme přivítali v naší třídě nové žáky - Miloška a Míšu. Takže nás je ve třídě už šest školáků. Postupně se děti vzájemně seznamují a začínají pracovat. 
Téma měsíce září bylo Hurá škola volá a veškeré činnosti byly spojeny s tímto tématem. Můžete se podívat na krásné výtvory našich školáků!
Také jsme přivítali podzimní den v barvě červené a stihli jsme krásnou pohádku o čarodějnici, které to ve škole moc nešlo :)
 
image           IMG 5394

V tomto mrazivém měsíci, který byl věnovaný "Zimě", jsme se dali hned do práce a zapojili jsme se do akce Sněhuláci pro Afriku. Vytvořili jsme velkého 
a krásného sněhuláka, kterého si můžete prohlédnout. Myslím, že se nám opravdu povedl!
image
Hned 10. ledna nám odjel Ondra do Jánských lázní, a tak jsme zatím nemohli oslavit jeho 16. narozeniny. Už se těšíme, až se nám opět vrátí do školy a my jeho narozeniny patřičně oslavíme!
Poslední leden byl ve znamení VYSVĚDČENÍ....bohužel pro větší nemocnost našich žáků, přišel jen zlomek dětí....doufáme, že se to v únoru zlepší a děti budou opět v pořádku, zdravé a připravené do další únorové práce! 
Tak hodně zdraví všem!

 

V tomto měsíci jsme se věnovali tématu RODINA.
Povídali jsme si o tom, kdo všechno do naší rodiny patří, jak je ta "naše" rodina veliká, malovali jsme obrázek své rodiny.
Také jsme se zúčastnili divadelního představení divadla Koloběžka, které se nám moc a moc líbilo.
Bylo to snad to nejhezčí a nejvtipnější představení, které jsme viděli!
 
IMG 4254

ZŠ a MŠ pro TP Liberec

Lužická 920/7,
Liberec 1, PSČ 460 01

Stravování

Zdravé stravování je zajištěno v naší jidelně.

 

Školní hodiny

Pondělí - Pátek
7:55 - 14:00