Škola v přírodě uprostřed lesů

Novinkypro rodičepro žáky

Minulý týden od 7. do 11. září strávili žáci osmého ročníku týden uprostřed krásné přírody Lužických hor. Kromě tradičních her a průzkumu nejbližšího okolí nechyběly i delší výšlapy. Ten první byl naplánován hned první den. Výlet byl bohatý nejen na kilometry a hodiny strávené v lese, ale i na obrovskou úrodu hub, které se podařilo během cesty nasbírat. Když nestačily pytle, bylo nutné sáhnout po vlastních mikinách, jež posloužily výborně jako velmi praktické vaky.

Kroky dalšího výletu směřovaly na blízký vrch Hvozd, kde jsme kromě nádherných výhledů po okolí a zaslouženého odpočinku našli i pár Euro, což velmi zvedlo náladu a vlilo chuť do dalšího putování.

Samozřejmě že nemohla chybět i noční hra s příběhem, jež prověřila nejen statečnost týmu, ale i orientační schopnosti každého z jednotlivců. Odměnu nám poskytla krásná noční obloha plná hvězd a truhla plná sladkostí.

Třešničkou celého pobytu byl závěrečný táborák a návštěva ornitologa, který nás zasvětil do tajů ptačí říše a prakticky předvedl kroužkování lesních opeřenců.

Díky patří nejen celé partě za krásně prožitý týden, ale i mamce a taťkovi Astalošovým, kteří se nám postarali o chutné stravování a přispěli tak k celkové pohodě na chatě Seleška.


Dalši příspěvky