Záložka do knih

Novinky

I tento rok se několik tříd zúčastnilo česko-slovenského projektu ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY = ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY. Na úvod několik čísel: Do 13. ročníku projektu se přihlásilo 1 038 škol s celkovým počtem 119 813 žáků. Z České republiky to bylo 380 škol s celkovým počtem 36 149 žáků a ze Slovenské republiky 658 škol s 83 664 žáků.

Letošní téma znělo Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení.
Žáci na záložky kreslili ilustrace k pohádkám či příběhům, které čtou buď sami nebo které jsme si společně četli o hodinách výtvarné výchovy. Byla to například pohádka O zmrzlinové chaloupce, Rusalka nebo úryvky z Malého prince.
Tento rok nám byla přidělena Špeciálna základna škola z městečka Krompachy, s nimiž jsme si na začátku listopadu záložky vyměnili. Ty jejich nám nyní na pár dní zdobí nástěnku ve škole, pak už se rozletí k dětem.
L. Kirchnerová

Dalši příspěvky