Lyžařský výcvik 6.A a 9.B

Novinky

21.1. – 25.1. se žáci 6.A a 9.B zúčastnily lyžařského výcviku.

Program kurzu:

Pondělí – Jablonec nad Nisou

Kurz jsme začínali na biatlonovém a běžeckém areálu Břízky v Jablonci nad Nisou. Zde si žáci upevnili lyžařské dovednosti, vyzkoušeli si běžecké techniky a sjížděli mírné kopečky.

Úterý – Maliník, Černá Nisa

První výlet. Start byl z Maliníku. Po Vládní cestě jsme došli až k přehradě Černá Nisa. Zde se ti, kteří si chtěli výlet prodloužit, vydali Poutní stezkou. Zbylá skupinka pokračovala zpět na Maliník.

Středa – Nová Louka, Hřebínek

Podnikli jsme výlet na Hřebínek. Někteří se ještě podívali k Blatnému rybníku. Poté si děti mohly sjíždět kopečky na Nové Louce.

Čtvrtek – Jizerka, Kiosek

Vyráželi jsme z parkoviště Pod Bukovcem po Promenádní cestě, kolem bunkru až ke kiosku na Jizerské silnici. Zde si mohly děti koupit občerstvení. Kiosek je zajímavý tím, že si zákazník sám určuje cenu. Cesta ke kiosku byla velmi náročná, museli jsme překonat značné převýšení, takže si občerstvení každý určitě zasloužil.

Pátek – Hrabětice (kaplička), Královka

Kurz jsme zakončili výletem z Hrabětic od Kapličky na Královku. Cesta nás vedla i kolem chaty Ahojky, kde jsme byli na škole v přírodě. Děti si tak mohly zavzpomínat a porovnat zasněženou krajinu s podzimní s nádechem babího léta.

Všechny musíme za absolvování kurzu velmi pochválit!

Merunka, Lásková


Dalši příspěvky