Aktuality

ŠKOLNÉ:

Celoden: 450 Kč/ měsíc (září - červen)

                225 Kč / měsíc (červenec - srpen)

Poloden: 225 Kč / měsíc (září - červen)

               113 Kč / měsíc (červenec - srpen)

STRAVNÉ:

Celoden: 34 Kč/den (trvalý příkaz nastavit na 680 Kč/měsíc - 20 dní)

Poloden: 27 Kč/den (trvalý příkaz nastavit na 540 Kč/měsíc - 20 dní)

 

Školné i stravné je splatné vždy do 21. dne předchozího měsíce. Tzn. Dítě musí mít zaplaceno předem - stravu i školné.

Platba školného i stravného na účet: 180 54 99 763 / 0300 

Variabilní symbol pro stravu: každé dítě má přidělen svůj

Variabilní symbol pro školné: rodné číslo dítěte

Do "zprávy příjemci" zadejte: jméno dítěte

 

ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY:

U paní Aleny Flégrové: 485 110 677

Strava se odhlašuje do 12. hodin předchozího dne. Řádně neodhlášená strava propadá. Je možné si zaplacenou stravu vyzvednout první den nemoci dítěte. V dalších dnech nemoci dítěte odpadá nárok na stravu. Částka za řádně odhlášenou stravu se vrací na konci srpna.

 

OMLOUVÁNÍ DĚTÍ - ABSENCE:

Omluvit dítě lze:

  • osobně
  • telefonicky na čísle: 48 48 45 552
  • písemně
  • elektronicky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Omluvit nepřítomnost dítěte s povinnou předškolní výchovou (předškoláci a s OŠD) je nutné do maximálně 3 dnů od jeho nepřítomnosti.

 

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU V MŠ - 2017 - 2018

Předškolní vzdělávání ve školním roce 2017 - 2018:

  • bude zahájeno: 1. 9. 2017
  • bude v prvním pololetí ukončeno: 31. ledna 2018
  • bude v druhém pololetí ukončeno: 29. června 2018

Volna a prázdniny v roce 2017 - 2018:

Ředitelské volno: 29. 9. 2017; 22. 12. 2017; 28. 3. 2018; 30. 4. 2018; 7. 5. 2018

Státní svátky: 28. 9. 2017; 28. 10. 2017; 17. 11. 2017; 2. 4. 2018; 1. 5. 2018; 8. 5. 2018

Vánoční prázdniny: 22. 12. 2017 - 1. 1. 2018 (vzdělávání začne 2. 1. 2018)

Velikonoční prázdniny: 28. 3. 2018 - 30. 3. 2018

Hlavní prázdiny: 2. 7. 2018 - 2. 9. 2018

Období předškolního vzdělávání ve školním roce 2018/19 začne v pondělí 3. 9. 2018.

 

 

 

stac 22 20170702 1142414360
Opět jsme v měsíci květnu uskutečnili setkání s lidmi z denního stacionáře U Antonína. Bylo to krásné, přátelské setkání. Vždy se ve stacionáři setkáme se vstřícnými lidmi. Paní učitelky Bc. Kamila Mihálová a Helena Tůmová připravily spolu s dětmi pro seniory roztomilé pásmo písniček a básniček. Paní učitelky: Šárka Urbanová, Bc. Pavlína Rejlková, Vendula Weiserová a paní asistentky pedagoga: Lenka Filipiová a Lenka Martinová připravily spolu s dětmi z MŠ pro seniory dárečky od srdce.
Naše děti dostaly od seniorů za povedené vystoupení krásné dárky, ručně vytvořené. Úžasné háčkované žížalindy i stonožky máme již ve třídách - jsou to naše talismany.
Nakaždé setkání si pro naše děti a seniory připraví pracovníci stacionáře zábavné společné tvoření. Je milé sledovat, jak tvoří různé věkové kategorie dohromady.
Moc děkuji paním učitelkám, asistentkám pedagoga, dětem, seniorům a pracovníkům stacionáře za tato srdečná setkání.
Lenka Pánková

ms esky dub 7 20170612 1473779473
Již samotný název "škola v přírodě" má v sobě ukryt spoustu krásy, zážitků, tajemna, radosti a slunečních paprsků :-)  
Přestože je v dnešní době odvážné jet s dětmi na školu v přírodě, rozhodli jsme se, že pojedeme. A udělali jsme velice dobře.
Nejela jen naše MŠ "Duhová pastelka", ale i naši kamarádi ze ZŠ speciální. Takže si každý asi dovede představit (tedy kdo nás trochu zná), že byla na společném setkání v Českém Dubu veliká legrace a pohoda.
MŠ odvezl autobus z osvědčené firmy BUS LINE a kamarády ze ZŠ speciální odvezl pan Čeček, který nám dělal pohodovou společnost po celou dobu pobytu.
A jak to všechno bylo dál.
Hned po příjezdu jsme se ubytovali v PSA - Podještědském sportovním areálu a čekalo nás první překvapení. Přijela za námi paní prap. Denisa Jandusová z OOP Český Dub a předvedla dětem i nám krásnou ukázku programu pro děti. Děti byly nadšené. Mohly si sednout do policejního auta, vzít na sebe pravou policejní čepici, obušek, vestu, terčík, světýlko, pouta. Děti dostaly krásné omalovánky jako dárek a mohly se ptát. Když se s námi paní prap. Denisa Jandová loučila, zahoukala nám a zablikala policejním autem, což se dětem také moc líbilo. :-) Jedna holčička plakala, že paní policistka odjela. Moc děkuji paní Jandové za velice vstřícné, milé, ochotné a spolehlivé jednání. Budeme moc rádi, když se s ní zase budeme moci setkat. MOC DĚKUJEME.
Odpoledne téhož dne na děti čekala "stezka za pokladem". Děti plnily zajímavé úkoly během trasy a na konci našly truhlu s pokladem. A co v truhle bylo? Kouzelná sklíčka, která nám věnovala Nadace Preciosa, bublifuky, hopsa-koule, omalovánky, barevné křídy a kouzelné pytlíky, které nám ušila paní učitelka Hela Tůmová a paní fyzioterapeutka Ilina Ondráčková. Pak jsme zazvonili na pravý kravský zvonec, aby bylo všem v okolí známo, že poklad byl nalezen. Moc děkuji za přípravu této trasy všem, kteří se na ní podíleli.
Druhý den nás čekalo další dobrodružství.
Dopoledne jsme jeli v duchu policejním a hasičském. :-) S kolegyní Lenkou Martinovou jsme pro děti připravily tyto hry. Jelikož je členkou sboru dobrovolných hasičů, tak přinesla dětem pravou džberovou stříkačku, kterou si mohly na vlastní ruce vyzkoušet a "hasit" několik míst. :-) Ještěže byl v areálu bazén a mohla se stříkačka plnit. :-)
V policejní hře si děti mohly vyzkoušet: "dechové zkoušky" , střílení na terč, hod granátem - vodní bombou, člunkový běh :-)
Na závěr hasičských a policejních zkoušek byly děti vyznamenány hasičským diplomem a policejním odznakem. :-) Moc děkuji všem, kdo se podíleli na přípravě a realizaci těchto her.
Ale zábava nekončí. Kolegyně Hela Tůmová s sebou vzala dřevěný stav, na kterém si každý z nás odpoledne utkal kousek "kouzelného létajícího koberce", který s námi odletěl na konci pobytu do školky. Tento kobereček bude viset na památku v MŠ.  Děkuji kolegyni, že vymyslela netradiční zábavu.
V podvečer jsme se všichni setkali u ohýnku. Celá naše MŠ Duhová pastelka i ZŠ speciální. Paní učitelky ze ZŠ speciální hrály na kytary a k tomu jsme si pěkně zazpívali. Než oheň vzplál, tak náš kolega Julek Szantozy naštípal dříví a řádně zapálil polínka. :-) Děkujeme za milé hudební setkání s kamarády ze ZŠ speciální.
No, a třetí den bylo loučení. Celý pobyt se moc povedl a všichni jsme byli příjemně naladěni.
Děkuji Vám všem, že jste se perfektně starali o děti, aby se jim nic nestalo a měly mnoho zážitků. Také děkuji rodičům, kteří jeli se svými dětmi a umožnili jim pobyt s námi. Panu Čečkovi děkujeme za pomoc a Podještědskému sportovnímu  areálu za příjemné ubytování.
Lenka Pánková

ms machovo jezero 20 20170612 1823070602

Když se řekne "výlet", představíme si nezapomenutelné zážitky. Na den 25. 5. 2017 jsme si naplánovali výlet celé naší MŠ k Máchovu jezeru. K tomu nerozlučně patří plavba lodičkou. Pro mne byl již ve fázi přípravy výletu milý zážitek, když jsem po telefonu domlouvala rezervaci termínu plavby s panem zástupcem ředitele Regaty Karlem Málkem. Velice mne potěšilo milé jednání pana Málka. Moc mu děkuji za spolehlivost, ale  i příjemný a vstřícný přístup k nám všem při osobním setkání na lodi. :-)

A jakou lodí jsme pluli? Jmenovala se MÁJ a kapitánem lodi byl pan František Hartig. Velice sympatický člověk! A víte, že díky němu měla naše dítka další zážitek? Mohli jsme se podívat přímo do kabiny ke kormidlu a chvilku se proměnit v námořníky. :-) No, řekněte, komu se to poštěstí? Moc děkujeme panu kapitánovi Františkovi Hartigovi.

Děti měly zážitek již i ze samotné cesty autobusem od firmy BUS LINE, u které jsme objednali bezpečnostní autobus Mikeš. Musím pochválit i pana řidiče autobusu, na kterého byl absolutní spoleh a bez nehody nás dovezl tam i zpět.

A v NEPOSLEDNÍ ŘADĚ děkuji všem paním učitelkám: Šárce Urbanové, Heleně Tůmové, Vendule Weiserové, Pavlíně Rejlkové, Kamile Mihálové; paním asistentkám pedagoga: Lence Filipiové a Lence Martinové; paní fyzioterapeutce: Ilině Ondráčkové a dobrovolnicím/praktikantkám: Kristýně Karasové a Kateřině Metelkové, že se o děti staraly jako o svoje vlastní. Díky jejich péči a starosti o děti se výlet povedl a šťastně jsme se vrátili všichni zpět do MŠ.

Potěšilo nás, že s námi sdílel zážitky i jeden tatínek.

Když se sejde tolik pozitivní energie najednou, jdou dělat "velké věci".  DĚKUJI VÁM VŠEM.

Foto zde.

Lenka Pánková

ZŠ a MŠ pro TP Liberec

Lužická 920/7,
Liberec 1, PSČ 460 01

Stravování

Zdravé stravování je zajištěno v naší jidelně.

 

Školní hodiny

Pondělí - Pátek
7:55 - 14:00